حجاب پرست

قبل از خوندن این پست پیشنهاد میکنم این دو پست رو هم بخونید «ماجرای ننه و دختر ورپریدش»(نوشتاری طنز گونه در مورد دلایل آبکی حجاب پرستان و رد اونها با استناد به نقیضه های جهانی نقض کننده اونها) و روش درست(در مورد حجاب اجباری و روش درست در قبال حجاب)

بعضی از ما پیش فرضها و تخیلاتی در ذهنمون رسوب کرده و سفت و منجمد شده و وقتی حقیقتی رو در تعارض با اون رسوبات میبینیم تلاش نمیکنیم تیشه بر داریم و رسوبات رو بریزیم دور و حقیقت رو جایگزینش کنیم بلکه بر عکس از حقیقت فرار میکنیم و با حقیقت به دشمنی بر میخیزیم. چون به دلایلی وابستگی شدید به این رسوبات داریم یا باید داشته باشیم . حجاب پرستان در این زمره اند.

حجاب پرستان افرادی هستند که زن رو در یه کفه ترازو میگذارند و مقدار پارچه ای که اون زن دور خودش پیچیده است رو هم در کفهء دیگر. هر چقدر وزن پارچه پیچیده شده به دور زن بیشتر باشد، ارزش زن نزد ایشان بالاتر است.

برای حجاب پرستان  زن مساوی با حجاب تعریف شده. نگاه حجاب پرست به زن نگاهی از زاویه حجاب هست. برای حجاب پرست ، حجاب زن و شدت و حدت اون درجه اول اهمیت را دارد نه انسانیت زن.

در نزد حجاب پرستان فردی برای نمونه مثل» آنجلیا جولی» زنی کم ارزش یا بی ارزش است چرا که زیاد نیمه برهنه در انظار عموم ظاهر شده و به قول یکی از حجاب پرستان » همه کس همه جاش رو دیدند» ، حتی اگر این فرد کارهای خیر زیادی رو انجام بدهد

تمام هم و غم یک حجاب پرست ممکن است این باشد که دستش به نامحرمی نخورد و بزرگترین فاجعه این باشد که تار زلفی از زیر مقنعه اش بیرون بیاید یا چادرش اندکی کنار رود و مانتوی بلند و مشکیش پیدا شود!

در عین حال در نزد این حجاب پرست گناه و جنایت به این چیزها خلاصه شده اند چرا که همین حجاب پرست جنایات رژیم سراپا تقصیرش را نادیده میگیرد و راحت از کنار آن میگذرد و یا حتی ممکن است آن را تایید هم کند و همین حجاب پرست در برابر دروغهای سران رژیمش دم برنمیاورد گرچه در خیابان بر ضد بیحجابی زنان بیحجاب گریبان خود را پاره میکند

باید این رو اضافه کنم که افرادی هستن که در عین محجبه بودن، دین حجاب نیستند یعنی دین رو به حجاب خلاصه نکرده اند. همانطور که به حجابشون اهمیت میدند به بقیه چیزها هم اهمیت میدند و دغدغه نسبت به اونها دارند. دروغ گویی ، جنایت، ستم حیف و میل اموال مردم هم دغدغه آنهاست و فریادشان برای این چیزها هم بلند است. این افراد حجاب  پرست دین حجاب نیستند بلکه دیندار محجبه اند

مشکل حجاب پرستان( که در دنیای مجازی بیشتر در شعبه ولایتمدار وبلاگستان وبلاگ دارند) این هست که جلوتر از یه قدمیشون و خارج از محلشون رو نمیبینند.

سری رو که درد نمیکنه دستمال نمیبندند.

حجاب پرستان چیزی رو که مشکل نیست تبدیل به مشکل میکنند و بعد دور اون مشکل میشینند و عزا میگیرید
به فرض همین موی زن در حالت عادی تحریکی ایجاد نمیکنه ولی حجاب پرستان میگند زن اون رو بپوشونه.

با این کار
هم زن رو از آزادیش محروم کردند

هم توجه مرد رو به موی زن جلب کردند و موی زن رو در نظر مرد به یه عنصر شبیه به پایین تنه تقلیل دادند و تبدیل کردند و ازش نزد مرد محرک ساختند

پس نتیجه نه تنها مثبت نبود که منفی هم شد

اگر احیانن مردی از نفس کشیدن زنی یا چهره زنی خوش خوشکیانش شود! باید زن رو توصیه به زیر نظر داشتن تنفس  و پوشاندن چهره اش کرد؟

حجاب پرستان که دیدگاهی مردسالارانه دارند حق را به مرد میدهند و میگویند بله زن باید چنین کند و شئونات برساختهء آنها که در آنها زن را همیشه قربانی «هوس مردان» کرده اند تا مردی به قول خودشان به «مفسده» نیفتد شاهدی بر همین مدعاست.

شئوناتی که حجاب پرستان به آن قائلند و بر زن تحمیل میکنند چیزی نیست جز قربانی کردن زنان به خاطر «هوس مردان».

حجاب پرستان بر این عقیده اند که اگر چیزی یا عملی از زن موجب شود که مردی از بین صدها مرد ،  حتی در دلش خوش خوشکیانش شود*، تمام زنان باید آن کاری را یا آن چیزی را که احیانن موجب تحریک اون مرد شده رو یا از رفتار و ظاهرشون حذف کنند یا زیر کنترل دایم بگیرندش یا آن کار و چیز خاص را بر خود تحریم کنند.

 یعنی به خاطر گروهی کوچک از مردان، قائل به اعمال محدودیت بر همه زنان هستند و زنان رو قربانی طیف وسیع هوس مردان میکنند. و این دور باطلیست که حجاب پرستان در آن افتاده اند و مدام بر حجاب بند و تبصره افزودند تا مبادا جایی یا رفتاری از زن ظاهر و صادر شود و مردی پیدا شود و کوچکترین قیژی بیلی ای از آن چیز خاص که از زن ظاهر یا صادر شده در دلش برود

این شد که حجاب به پوشاندن بدن ختم نشد بلکه حضرات هی آمدند و اندام و حرکات و سکنات زن رو زیر میکروسکوپ گذاشتند و هر بار از چیزی از زن خوششان اومد و هر آنچه از اون خوششان اومده بود رو بر زن تحریم کردند و دایره حجاب بزرگ و بزرگترش کردند و از پوشش رسیدند به صحبت کردن زن و برجستگی بدنش و راه رفتنشو آرایشش و حرارات بدنش و نفس کشیدنش و خلاصه «شئونات اسلامی» رو اختراع کردند و کلا زن رو موجودی کردند که خطر و مفسده شر و شر از وجنات و حرکاتش میباره و توصیه های اکید کردند که این زن بیچاره باید با رعایت «شئونات اسلامی» نگذاره خطراتش مردان رو به مخاطرات اندازند و مفاسدی را به پا کنند!

میگویند به دلیل اینکه شهوت مردان طیف وسیعی رو شامل میشه و حد و مرزی نداره یا خیلی بی در و پیکر است پس زنان باید تمام آن چیزهایی را که ممکن است برانگیزاننده و تحریک کننده این طیف بی درو پیکر باشد را بر خود تحریم کنند یا زیر کنترل بگیرند و مشخصه که با این طرز فکر مضحک، چه حجم عظیم از سیم خاردارو خطوط قرمز مضحک و زن محدود کن، دور زن رو فرامیگیره.

 نزد حجاب پرستان زن تبديل شده به «محرک» تمام عيار که همه چيزش بايد مهر ممنوع بخورد و باید بر همه چيزش و همه کارش مهر ممنوع بزند و مردان هم تبديل شدند به «تحريک شوندهء» تمام عيار که از همه چيز و همه کار زن تحريک ميشود و بايد بر آنها مهر ممنوع بزند يا خواهان و به دنبال مهر ممنوع زدن بر آنها باشد تا تحريک نشود و چه توهيني بالاتر از اين به زن و مرد و مخصوصن زن؟

حکایت حجاب پرستان مثل این میمونه که بگید چاقو نباید درست شود چون ممکن است افرادی با آن جنایت کنند یا اینترنت باید تعطیل شود چون افرادی با آن خلاف میکنند و نباید بانکی وجود داشته باشه چون ممکن است افراد تحریک به دزدی بشند. زنان هم باید «شئونات اسلامی» ساخت حضرات حجاب پرست رو اجرا کنند چون ممکن است اندکی از مردان، در دلشان از حرکتی یا چیزی از زنان خوششان بیاید.

*(البته همین تعداد و حجم نگاههای شهوت آلود در کشورهای آزاد بسیار کمتر از کشورهای محدود هست در صورتیکه با تفاوت شدید بین پوشش و زنان کشورهای آزاد باید این تعداد و حجم صدها برابر بیشتر از کشورهای محدود باشه)

حجاب پرستان باید این دور باطل رو کنار بگذارند.

حجاب پرستان میگند  زن باید در همه موارد خودش رو قربانی کنه

مدام حرکات و سکناتش رو زیر نظر داشته باشه
انبوهی خطوط قرمز برای خودش ترسیم کنه
از مویش تا حضورش تا خنده اش تا راه رفتنش تا رنگ لباسش تا برجستگی بدنش

و اینچنین زنی

تمام اعضا و جوارح و حرکات و سکنات خود رو مانند مجرم بالقوه ای میبینه که اگر ذره ای ازشون غفلت کنه جرمی نابخشودنی رو مرتکب میشند

اینچنین زنی

مردان رو هم همیشه در صدد بهره بردن از همه سکنات و حرکات و بدن خود میبیند و نگاه نادرستش به مردان صد چندان میشود

اینچنین زنی

با این تفکرات لذتی که باید از زندگیش ببرد را نمیبرد و مدام نسبت به حرکات و سکنات کاملا عادیش در وسواس هست

در انبوهی خطوط قرمز مضحک که شامل عادی ترین مسائل میشه گرفتار است. خطوط قرمزی که اتفاقن ناشی از همین شئونات زن مفسده بینانه هست

دو دیدگاه به زن ستم میکنند
دیگاهی که زنان را ملعبه میخواهند
که دیدگاه بی بند و باری پرستان و شهوترانان هست

دیدگاهی که زنان را مفسده میبینند
که دیدگاه افراطیون حجاب پرست هست

هر دو دیدگاه بر پایین تنه زن تمرکز دارند و دیدگاه دوم پایین تنه زن رو به همه حرکات و سکنات زن هم تسری میدهد

با این تفکرات حجاب پرستانه، فرد زندگی رو بر خودش مشکل و غیر عادی میکنه. نگاه انسانی باید به همدیگر داشت

 نباید زن را به عامل تمام عیار تحریک، تقلیل داد و کوچک کرد.

نباید با این شئونات افراطی و تمرکز و تشویق زیاد بر روی تحریم شدید جنسیت خود ، جنسیت خود را نزد مرد بسیار پررنگ و تمام حرکات و سکنات خود(زن) را نزد مرد موستوجب و عامل تحریک شدنش معرفی کرد و به این مقام(مقام تحریک کنندگی) تنزل داد  ودر نهایت زن را در نزد مرد تبدیل به گوشتی چرب و نرم و عامل تمام عیار تحریکات جنسی تقلیل داد

و مرد را نیز در نزد زن تبدیل به موجودی “گوشتخوار” کرد (خورنده گوشت چرب و نرم.همان چیزی که زن را به آن تنزل داده ایم)

این عقاید زن مفسده بینانه حجاب پرستان که در همه چیز زن به دنبال مفسده میگرده وکلا زن رو مساوی بامفسده میدونه از کجا نشات میگیره؟

این عقایدی که تمام حرکات و سکنات زن رو زیر ذربین میگیره و از حرارت بدن زن تا راه رفتن و عطر زدن و خندیدن و صحبت کردنش رو براش خط و نشون میکشه و خطوط قرمز میگذاره

 این عقایدی که موی زن رو  مخرب تر از بمب اتمی تزار میدونه و مسبب هر مهلکه و مخمصه و مفسده و زمین لرزه و آسمون قرمبه میدونه از احادیثی که معمولن جعلی هم هستند نشات میگیرند

(بمب اتمی تزار با قدرت 50 میلیون تن تی ان تی در سال 1960 در روسیه امتحان شد که موج انفجارش 3 دور دور کره زمین چرخید!)

 آیا نباید این احادیث زن ستیزانه و موهن به زن که معمولن توسط جاعلان حدیث ساخته شدند رو دور ریخت و به موزه مردسالاری سپرد؟

 مثل احادیثی که به فرض ،بی حجابی زن رو مستوجب آویزان شدن زن از موهایش در آتش جهنم میدونه یا احادیث عجیب و غریبی شبیه به این که از ناتوانی حجاب پرستان در توجیه و ترغیب زن با دلیل درست و قانع کننده به محجبه بودن، سرچشمه میگیرند

 و به  دلیل ناتوانی در اقناع ِ با دلیل زنان به حجاب، با ساختن احادیثی اینچنینی، به تقدس آفرینی برای حجاب و تابوآفرینی برای بی حجابی و حمله به بی حجابی به روش ارعاب و تهدید(ترساندن از عذابهای دهشتناک جهنم به سبب بیحجابی) و حتی تطمیع (عطای بهشت در صورت رعایت حجاب) برای ترغیب زنان به حجاب روی آورده اند .

 چرا نباید به جای امر فرمودن زن و تشویق اون به هر چه سفت و سخت پوشاندن خود و رعایت سفت و سخت «شئونات اسلامی»(پیمودن دور باطل)، اون رو به هر چه رنگارنگ تر پوشیدن تشویق کنیم، تا اگر عده ای اندک هم حتی به دلیل دیدن همش سیاه و سیاه، چشمشون با دیدن رنگی غیر از مشکی تعجب میکنه، چشمشون عادت کنه؟

 چرا زنانمان رو تشویق نکنیم که اینگونه بپوشند.

اگر همین نمایشگاه در ایران برگزار شده بود، زن مفسده بینان خودشون رو پاره میکردند

 چرا توریستهای پیر و پاتال خارجی که میاند به ایران، تقریبا هیچکدومشون حتی تکه ای لباس سیاه به تن ندارند(چه زن و چه مردش) ولی جوانهای ما باید تشویق به سیاه پوشیدن بشند؟

 مملکت ما از فضا اومده یا مردم ما از کره ای دیگه اومدند که همه چیزشون در این مورد با دیگران فرق باید بکنه؟ (مشخصه که فرق نمیکنه بلکه جنبه و آمادگی مردم ایران بسیار بیشتر ازکشورهای عربیست ولی نظام ارائه دهنده اسلام تحمیلی تکفیری میگه به دلایل سیاسی «باید» فرق بکنند.)

 آیا مردم مملکت ما که در زمان شاه بیحجاب و با حجاب میگشتند و مسالمت آمیز در کنار هم زندگی میکردند(با وجود اینکه اونزمان هنوز افکار و جامعه سنتی و بسته تر بود) حالا بعد از 30 سال، از لبنان و سوریه و بحرین و فلان کشور و چنان کشور تحملشان برای دیدن رنگی غیر از سیاه و پوشاکی غیر از چادر و دیدن زن بیحجاب کمتره؟ مشخصه که نه

 دختران در دوران پهلوی

حکومت برای به زور اسلامی نشان دادن جامعه به دنبال معرفی کردن عرف مطلوب و دلخواه خود به جای عرف واقعی جامعه هست. و در این راه پشت مردم قایم میشود و از جانب مردم حرف میزند. در ماجرای ماهواره در اون اوایل که بگیر و بنند رو تصویب کردند و شروع کردند میگفتند «عرف» جامعه ما این چیزها رو برنمیتابه!

اکثریت مردم دارند از وسیله ای استفاده میکنند اینها میگند «مردم» ما اینها رو برنمیتابند! عجبا. زنان اکثرا نیمه حجاب میاند بیرون، میگند مردم ما خواستار برخورد با بیحجابان هستند.

 نتایج وقع گذاشتن بر این احادیث و سخنان ضد زن، اسفناک است

 آخوند سخیف الفکر حکومتی علم الهدی “این زن و دختر جوانی که در آن کوچه همسایه شماست و هر روز و هر ساعت روسری‌اش عقب‌تر می‌رود و مویش پریشان‌تر و لباسش تنگ‌تر می‌شود، از هر درنده‌ای و از هر گزنده‌ای برای ناموس و جوان تو آسیبش بیشتر است”

 افاضات سخیف و زن ستیزانه افرادی شبیه به این فرد از کجا نشات میگیره؟ خود این فرد در سخانی که در اون به پیش قراولی زنان ورزکار در کاروان ورزشی حمله کرده به اون اشاره میکنه

» این چنین کارهایی که ضد بیانات امیرالمؤمنین علی صلوات الله علیه‌است»

 خب در نهج البلاغه سخنانی از قول علی بن ابیطالب اومده و این سخنان و احادیث شبیه به اینها هست که باعث نگاه اینچنین افرادی شبیه به این فرد به زن و جایگاه زن میشند

 «این که یک زن را به عنوان پرچمدار کاروان ورزشی ایران در المپیک، انتخاب کرده‌اند؛ دهن‌کجی به ارزش‌های دین مبین اسلام است«

« اساساً جایگاه زن این نیست که قهرمان باشد

 چرا باید چنین افرادی چنین به اکثریت زنان ایران زمین توهین بکنند و اونها رو گزنده و درنده بنامد و محاکمه نشوند؟

 اینها فارغ از توهینی که میکنند افکار شون و نظرات اینچنینیشون ناشی از کوته فکری و زن مفسده بینی  است  و ناشی از پر شدن افکارشون از چنین احادیث  موهن به زن و سخنان تحقیر آمیر وتوهین آمیز و مردسالارانه شبیه به این احادیث است

در مورد کوته فکری و جلوتر از یک قدمی خود را ندیدن این افراد، در اون نوشتار طنز که دلایل حجاب ارائه شده توسط حجاب پرستان رو با زبانی طنز زیر سوال میبرد و رد میکرد، توضیح داده شد

Advertisements

یک دیدگاه برای ”حجاب پرست

 1. سلام
  گفتم در وبلاگ «آزادی» نمونه ای از آزادی غربی رو که مدافعش هستی بهت نشون بدم
  شبکه تلویزیونی بی بی سی مورخ 13 آگوست (22مرداد) اعلام کرد:«دستگیری متهمان به غارتگری فعلا کارساز شده است . بیش از 1600 نفر دستگیر و حدود نیمی محاکمه شده اند .»
  بی بی سی افزود : دیوید کامرون مجازات تازه معترضان را اعلام نمود:«نباید گذاشت چنین کسانی از مسکن دولتی استفاده کنند. »
  بی بی سی درادامه به تفسیر سخنان دیوید کامرون پرداخت و ادامه داد :«شاید به زودی خانواری که معلوم شده یکی از اعضایش در ناآرامی های چند روز پیش شرکت داشته از مسکنی که دولت در اختیارش گذاشته اخراج شود.»
  شایان ذکر است در حالی که رسانه‌های انگلیسی و به ویژه «بی.بی.سی انگلیسی» تلاش گسترده‌ای برای «دزد»، «احمق» و «آشوبگر» خواندن معترضان به کار گرفته‌اند، تا عملکرد خشونت آمیز پلیس انگلیس را توجیه نمایند؛ کارشناسان مسائل اجتماعی در انگلیس تأکید دارند که این معترضان، اقشار ضعیفی از مردم انگلیس هستند که سال‌ها در معرض تحقیر دولت این کشور قرار داشته و اکنون در جریان این اعتراضات، مجالی برای ابراز وجود یافته‌اند. اما دولت انگلیس به جای اصلاحات اجتماعی و رسیدگی به وضعیت معیشتی معترضان ، قصد دارد با مصادره منازل مسکونی آنها ، این افراد را آواره و به طور کلی سرکوب نماید.
  در پایان برای نشان دادن نمونه ای از تلاش «بی.بی.سی» انگلیسی برای شورشی نشان دادن معترضان و عکس العمل مخاطبان آن ، به گزارشی که منتشر شده، اشاره می نماییم .
  مجری این شبکه تلویزیونی با «دارکوس هو»خبرنگار مطرح انگلیسی تماس گرفت و از وی پرسید: آیا شما از شورش‌های اخیر شوکه نشدید؟
  در حالی که «بی.بی.سی» انتظار داشت پاسخ این خبرنگار، تأیید اظهارات مجری و محکوم کردن شورشها باشد، «دارکوس هو» این گونه پاسخ داد: «نه هرگز. من پنجاه سال است در لندن زندگی می‌کنم و اقوام و گروه‌های مذهبی زیادی در اینجا می‌بینم؛ اما درباره این حادثه، آنچه مطمئن هستم آن که حاکمان سیاسی و حتی پلیس هم هیچ درکی از آن ندارند، ولی اگر از جوانان سیاه پوست درباره مردم انگلیس بپرسید، به شما خواهند گفت که در انگلیس چه می‌گذرد. در اینجا نام مردی را می‌شنوید که خانواده، برادر، خواهر و دوستانی دارد. نام این مرد «مارک دوگان» است. پلیس سر او را نشانه گرفته و او را کشت.»
  مجری «بی.بی.سی» برای جلوگیری از ادامه این اظهارات، به میان سخنان خبرنگار می‌پرد و می‌گوید: آقای «هو» ما هنوز نمی‌دانیم دقیقاً چه اتفاقی افتاده است. باید منتظر گزارش پلیس بمانیم.
  مجری که به شدت دستپاچه شده، با فرافکنی تلاش می‌کند با متهم کردن خبرنگار به دست داشتن در آشوب‌ها، مانع از ادامه افشاگری‌های وی شود و می‌پرسد: آقای «هو» شما گفتید که با این شورش‌ها ناآشنا نیستید. آیا شما در این اغتشاشات شرکت داشته‌اید و می پذیرید بخشی از آن بر عهده‌تان بوده است؟!
  خبرنگار سیاه‌پوست که با این ترفندهای «بی‌بی‌سی» آشناست، پاسخ می‌دهد: من هرگز اغتشاشی را بر عهده نداشته‌ام. اتفاقاً در تظاهراتی که برای پایان دادن به این بحران‌ها برگزار شده است، شرکت داشتم؛ بنابراین، بد نیست مقداری به سیاه‌پوستان پیر در کشورهای غربی احترام بگذارید و از متهم کردن من به عنوان یک شورشی بپرهیزید.
  گفتنی است، این مصاحبه که بیش از 3 میلیون بار در سایت «یوتیوب» دیده شده، به یکی از تاثیرگذارترین رخدادها برای جلب توجه رسانه‌‎های غیرانگلیسی به یاغی نبودن معترضان تبدیل شده است و پس از انتشار این مصاحبه و مطالب دیگری از این دست، شبکه‌هایی چون «سی.ان.ان»و «یورونیوز»، کمتر از واژه «دزد «و «یاغی» برای معترضان استفاده کردند و در جریان این موضوع قرار گرفتند که معترضان انگلیسی، گروهی از مردم هستند که ده‌ها سال است توسط دولت انگلیس تحقیر شده و همواره از امکانات و تسهیلات اجتماعی محروم بوده‌اند.
  قابل توجه اینکه بر پایه گزارش رسانه‎ها، پس از پخش این برنامه، شمار بسیاری از بینندگان «بی‌.بی‌.سی» با این شبکه تماس گرفته‌ و اعتراض خود را به توهین مجری» بی‌.بی‌.سی» به خبرنگار سیاه‌پوست که وی را به شرکت در اغتشاشات متهم کرده بود، ابراز کرده‌اند. حجم این اعتراضات به اندازه ای بوده که «بی‌بی‌سی»، مجبور به عذرخواهی از این خبرنگار شده است

 2. درود بر آزادی غربی
  درود بر دادگاه هایی که این روزها شبانه روزی کار می کنند تا معترضان را محاکمه کنند
  !درود بر سگ های پلیسی که تعدادشان از پلیس های آدم بیشتره
  درود بر کشور آزادی که نخست وزیرش خانه های معترضان را مصادره می کند

  …………………….
  در پی دستور نخست وزیر انگلیس برای سرکوب خشونت بار مردم، گزارشهای بسیاری درباره یورش پلیس به منازل معترضان و احتمال فیلتر شدن شبکه های اجتماعی مننتشر می شود.

  http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1381292

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s