دروغ گزاری

خبرگزاری های حکومتی که به حق میشه نام اونها رو دروغ گزاری گذاشت، تنها جایی هستند که ولایتمداران برای کسب خبر! به اونجاها مراجعه میکنند و این باعث میشه که این سایتها و خبرگزایها که هدف اصلیشون نه خبرگزاری که خدمت به ولی فقیه و نظامش به هر روش ممکن مثل دروغ پراکنی و تحریف و لوث کردن خبر هست، موجب تکثیر دروغی که در سایتهاشون درج میکنند، توسط ولایتمداران بشند.

 یکی از وبلاگهایی که متعلق به یکی از ولایتمداران و فردی حجاب مدار افراطی هست در جواب به یکی از کامنترهاش چنین نوشته

 » جالبه بدوني طبق آمار فقط در امريکا به تنهايي، سالانه بيش از دويست هزار نفر مسلمون ميشن »

(این فرد در جای دیگری هم در جواب خودم گفت که نقد هولوکاست در آمریکا ممنوعه که جوابش رو در اینجا دادم )

به نظرم این رقم یه مقدار زیادی اغراق آمیز میومد برای همین یه چرخی توی دنیای مجازی زدم ببینم حقیقت از چه قرار هست و افاضات ایشون از کجا نشات میگیره که دروغ گزاری فارس ظاهر شد

 در این دروغ گزاری نوشته شده

«نيويورك تايمز در مطلب خود تاكيد مي كند كه بيشتر كساني كه مسلمان مي‌شوند داراي اصليتي «اسپانيايي هستند و سالانه عددي بالغ بر 200 هزار نفر از آمريكايي‌ها به اسلام مي گروند

پس متوجه شدم که سر منشا انگار از نیویوک تایمز هست  و گشتم تا رسیدم به  این خبر در خود سایت روزنامه نیویورک تایمز.

تنها یه خبر با مشخصات جستجوی من  در سایت روزنامه نیویورک تایمز وجود داشت و تاریخ انتشار خبر هم با تاریخی که فارس گذاشته بود مطابقت میکرد

در این خبر نوشته شده 
some studies have estimated that there are as many as 200,000 Hispanicconverts to Islam in this country

بعضی بررسیها برآورد میکنند که 200000 اسپانیایی ِ به اسلام گرویده در این کشور(آمریکا) وجود دارند

و این زمین تا آسمون با گرویدن  سالانهء 200000 نفر از آمریکاییها به اسلام فرق میکنه.

و به این میگند دروغ پراکنی با استفاده از تحریف خبر

ولی تعداد گروندگان سالانه به اسلام در آمریکا چقدر است؟
 

NBC News: Estimated 20,000 Americans Convert to Islam Each Year, More Women than Men

ان بی سی نیوز: تخمین زده میشود سالانه بیست هزار آمریکایی به اسلام میگروند که بیشترشان زن هستند تا مرد

البته در کنارش سالانه 6 میلیون نفر در قاره آفریقا از اسلام روی برمیگردانند

Ever year, 6 million Muslims convert to Christianity

این تجزیه و تحلیلیست که کارشناسانی در زمینه اسلام از کشورهای عربی کردند و ویدئوش  در سایت شبکه الجزیره گذاشته شده بوده

شریک دروغگویی دروغ گزاری حکومتی فارس شبکه العالم جمهوری اسلامی هست که دروغ گزاری حکومتی فارس این خبر! رو از اون هم نقل قول کرده.

*******************************

پی نوشت

وقتی لینک این پستم رو در کامنتدونی وبلاگ ایشون گذاشتم، ایشون جوابی به پست من در کامنتدونی وبلاگ خودش نوشت، من هم متقابلا جوابی به ایشون دادم ولی ایشون جوابم رو سانسور کرد. تصمیم گرفتم جواب ایشون به پستم و جواب خودم به این فرد رو اینجا بگذارم

 

 جوابی که ایشون به پست من داد

 

 «به به! داوود فيلتر! ….. مي بينم كه باز بعد از مدتي ناپديد بودن، ظاهر شدي! ……………. قبل از جواب دادن بايد بگم مدتي اينترنتم قطع بود (بخاطر انتقال خط) الان هم با يه اتصال لاک پشتي (ديال آپ) به وبلاگم سر زده ام. اينو گفتم که بدوني اولاً دير جواب دادن بخاطر جواب نداشتنم نبوده . ثانياً بخاطر همين محدود بودن اينترنتم برام مقدور نيست تا صحت و سقم آماري رو که ارائه داده اي ارزيابي کنم. …………….. اما در عين حال توجه به چند نکته لازمه: يک) اگر آمار دويست هزار مشکوکه، آمار شش ميليون به مراتب مشکوک تره. بخصوص که منبع مورد اشاره، سايت غير معتبر و ناشناخته اي (لااقل براي من) بود. ……… و جالب اينه علامت مسيحيت (صليب) از سر و روي سايت چکه ميکرد! و طبيعيه که يک سايت افراطي مسيحي چه اخبار و آماري به خورد مخاطبانش ميده ………………. دو) حتي اگر فرض بگيريم آمار دويست هزار اشتباه باشه ، آمار بيست هزار حضرت عالي هم اشتباهه. چون طبق آمار «رسمي و مستندي» که دکتر فاضل سليمان در مصاحبه با شبکه النيل ارائه داده، سالانه بيش از 80 هزار نفر در امريکا مسلمان مي‌شوند. (لينک منبع، در آخر همين کامنت) ………………… سه) اساساً مقايسه اي رو که بين امريکا و افريقا انجام داده اي مقايسه اي اشتباهه. چون در يک مقايسه صحيح، بايد طرفين مقايسه، در شرايطي برابر باشند. ولي تو «کشور امريکا» رو با «قاره افريقا» مقايسه کرده اي!! اولي جمعيتش سيصد ميليون نفره و دومي بيش از يک ميليارد نفر. …………….. چهار) با تمام اين احوال، بيا فرض محال رو بر درستي آماري که داده اي بگيريم. خدا وکيلي ارزش «کيفي» کدوميک بيشتره؟ اسلام آوردن امريکايي ها يا مسيحي شدن افريقائي ها؟ سطح متوسط سواد کداميک بالاتره؟ اين امريکايي ها در شرايطي اسلام ميارن که اولا از لحاظ سطح رفاه مشکلي ندارند. ثانياً ميزان تفريحات و سرگرمي هاي غفلت زا و انواع تبليغات منفي رسانه ها عليه دين اسلام ( از مجلات بگير تا فيلم هاي هاليوودي) کار رو به مراتب سخت ميکنه. ……………… اما افريقايي ها: سالها تحت استعمار مستقيم فرهنگي و اقتصادي غربي ها بوده اند. الان هم به صورت غير مستقيم بهشون اينطور القا ميشه که تمام بدبختي ها و فقر و فلاکتشون بخاطر دينشونه نه بخاطر چپاول استعمارگران. به عبارت ديگه اولي مثل بالا رفتن از يک سراشيبيه و دومي مثل سر خوردن از اون. ارزش کدوميک بيشتره؟ تغيير دين عالمانه با ارزشتره يا جاهلانه و فريبکارانه؟ ……………… پنج) اذعان شبکه ان بي سي، به اقبال بيشتر زنان به دين اسلام نسبت به مردان خيلي جالب و قابل تأمله. با اينکه موضوع اکثريت مطلق تبليعات منفي عليه دين اسلام، مربوط به حجاب و به قول خودشون ديگر تبعيضات! اسلام عليه زنان ميشه، اما نتيجه کاملا بر عکسه. اي کاش فرصت بود تا موضوع رو بازش کنم و نکات جالبش رو بگم ولي حيف… / نمي دونم شايدم بعداً يه مطلب مستقل در اينباره نوشتم. …………… شش) فيلترچي جون! چرا ادامه مباحثه مون درباره هولوکاست رو توي وبلاگت ننوشته اي و نيمه کاره رهاش کردي؟!!! حالا بازم بگو سانسور نمي کنم. ……………… و در پايان لينک منبعي که گفته بودم: http://saharnews.ir/view-12915.html«

 

 جواب من به ایشون که توسط ایشون سانسور شد

 

 «دير جواب دادن بخاطر جواب نداشتنم نبوده»

جواب دادن مهم نیست، جواب قانع کننده و درست دادن مهمه.

«بخاطر همين محدود بودن اينترنتم برام مقدور نيست تا صحت و سقم آماري رو که ارائه داده اي ارزيابي کنم»

آمارم درسته . من چیزی رو که میخوام بگم اول بررسی میکنم و مستند حرف میزنم نه مثل تو که میری یه سرچ توی گوگل میکنی و هر چی دروغ گزاریهای حکومتی تحویلت دادند یا هر شستشوی مغزی که روت انجام دادند رو میاری تحویل مردم میدی .

 

 «اگر آمار دويست هزار مشکوکه، آمار شش ميليون به مراتب مشکوک تره. بخصوص که منبع مورد اشاره، سايت غير معتبر و ناشناخته اي (لااقل براي من) بود»

 

 آماری که تو ذکر کردی قبل از اینکه بررسیش کنم مشکوک بود. بعد از بررسی دیگه مشکوک نبود بلکه مشخص شد که»دروغ» هست.  آمار 6 میلیونی رو این سایتی که به قول تو «علامت مسيحيت (صليب) از سر و روي سايت چکه ميکرد» ارائه نکرده بود، این آمار رو همونطور که گفتم کارشناسانی مسلمان از کشورهای عربی در گفتگو باشبکه الجزیره اظهار کردند و این سایت و سایتهای دیگه هم اون رو با ذکر منبع، در سایشون قرار دادند.

 

  » حتي اگر فرض بگيريم آمار دويست هزار اشتباه باشه ، آمار بيست هزار حضرت عالي هم اشتباهه. چون طبق آمار «رسمي و مستندي» که دکتر فاضل سليمان در مصاحبه با شبکه النيل ارائه داده، سالانه بيش از 80 هزار نفر در امريکا مسلمان مي‌شوند.»

 

 فرض نمیگیریم بلکه صد در صد دروغ و تحریف است. این آمار جدید 80 هزار نفری هم که قرار دادی باز شبیه به همون 200 هزار نفری که گفتی در ارائش عمل کردی. آمار رسمی و مستند نیست. بلکه آماریست که مسولین مساجد آمریکا ارائه دادند

 

 » مقايسه اي رو که بين امريکا و افريقا انجام داده اي مقايسه اي اشتباهه. چون در يک مقايسه صحيح، بايد طرفين مقايسه، در شرايطي برابر باشند خدا وکيلي ارزش «کيفي» کدوميک بيشتره؟»

 

 من مقایسه ای کمی انجام دادم نه مقایسه ای کیفی و اصلن بحث و هدف من همچین مقایسه ای نبود. منظورم این بود که سرکار متوجه باشی که میلیونها نفر هم دارند از اسلام به ادیان دیگه مخصوصن مسیحیت میگروند. و دلایل گرایش افراد،نتیجه رو تغییر نمیده. نتیجه این هست که میلیونها نفر دارند به دینی دیگر میگروند. در مورد دلایل گرایش آفریقاییها به مسیحیت خود اون کارشناسانی که با الجزیره صحبت کردند و این آمار رو ارائه دادند توضیحاتی رو دادند. برای نمونه یکیشون گفته که «عرب ثروتمند مسجدی را برای خودش یا یکی از والدین یکی از دوستانش میسازد، اما آقای عزیز و محترم، ساختن یک مسجد در درجه دوم قرار دارد. در آمریکاهزینه ساخت یک مسجد اسلامی 5 میلیون دلار است و در آفریقا 50000 دلار برای ساختن مدرسه ای با اندازه قابل قبول کافیست»

 

«کتانی»(یکی از کارشناسان) میگوید مسلمانان برای ساختن پرستش گر(مسلمان) پیش از ساختن ابنیه(مثل مسجد) ، باید مدارسی را در مقابل مساجد بسازند.»

 

 

 (اشاره این فرد به مدارسی هست که مسیحیان برای با سواد کردن آفریقاییها در آفریقا میسازند. خودم یه نمونش رو توی ماهواره دیدم. مسلمون واقعن چه کار برای اونها کرده؟ مثلا «نظام مقدس» شما به جای صادر کردن سلاح قاچاقی به آفریقا میتونه مدرسه اونجا بسازه. بعضی شبکه های مذهبی مسیحی ماهواره ای اقدام به جمع آوری اعانه برای کمک به آفریقاییها میکنند )

 

 «ولي تو «کشور امريکا» رو با «قاره افريقا» مقايسه کرده اي!! اولي جمعيتش سيصد ميليون نفره و دومي بيش از يک ميليارد نفر»

 

 در صورتی مقایسه تو در مورد عدم یکسان بودن جمعیت این دو کشور درست بود که نسبت تعداد گروندگان در دو کشور تقریبا با نسبت جمعیت دو کشور مساوی باشه. یعنی اگر در آفریقا به فرض، یه میلیارد نفر جمعیت داشته باشه و آمریکا 300 میلیون نفر، نسبت گروندگان در آفریقا هم حدود سه- چهار  برابر آمریکا باشند. ولی با یه تقسیم ساده(6 میلیون تقسیم بر بیست هزار) مشخص میشه که نسبت گروندگان در آفریقا به مسیحیت، سیصد برابر بیشتر از گروندگان به اسلام در آمریکاست!

 

 «فيلترچي جون! چرا ادامه مباحثه مون درباره هولوکاست رو توي وبلاگت ننوشته اي و نيمه کاره رهاش کردي؟»

 

فیلترچی که نظام شتر محور شماست.(خنده) این شتر محور لقب جدیدیست که برای نظامتون اختراع کردم. چون توی اخبار از قول دادستان میگفت دلیل عدم تغییر دیه انسان، این هست که هنوز قیمت شتر رو  برآورد نکردند(خنده)

 

 آره خاله پیرزن، فیلترچی نظام شماست که جزو ده کشور برتر دشمن اینترنت هست و وبلاگی نمونده که به تیغ سانسور و فیلتر نطام شما گرفتار نشده باشه. این شاید نشان از آزادی بیان کامل! و اقتدار! مردمی بودن! و باور نظامتون به حقانیت خود! و عدم ترس! اون از گردش آزاد اخبار و اطلاعات باشه.

 

 در مورد هولوکاست در آمریکا که قسمتی از مغز شویه های نظامت رو مطرح کردی  که با سند و مردک ضایع شدی. ولی اگر منظورت از ادامه بحث هولوکاست همون افرادی بود که در کشورهای مختلف به خاطر انکار هولوکاست مجازات شده بودند و توی کامنتت گذاشته بودی که قبلن گفتم در ادامه همون پست توضیحی در مورد گذاشتمش انگار نخوندیش 

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s